Artykuły z kategorii:
Zarządzanie zespołem
Zarządzanie zespołem
3 błędy, które popełniasz, wdrażając nowego pracownika
Wszystko zapowiadało się fantastycznie. Przeprowadził porządną rekrutację, która miała sprawdzić kompetencje i mocne strony pracownika. Spośród wielu zgłoszeń wybrał absolutnie najlepsze i umówił się z kilkoma kandydatami na rozmowę. Rozmowa była wręcz książkowa – Krzysiek od razu poczuł biznesową chemię z Jarosławem i wiedział, że to właśnie on zostanie nowym handlowcem. Aż nagle…
CzytajZarządzanie zespołem Finanse
Stać mnie czy mnie nie stać? Kiedy myśleć o zatrudnieniu i jak ustalić wynagrodzenie pracownika
Zastanów się – zakładałeś swoją firmę po to, żeby być jej szefem, czy żeby harować od rana do nocy na gorszym etacie? Boisz się zatrudnić kogoś, bo przeliczając finanse, po prostu na pracownika Cię nie stać i wolisz nadal robić wszystko sam?
CzytajZarządzanie zespołem
„Dlaczego oni pracują jak za karę?!” – 3 błędy, które zabiją motywację nawet u najlepszych pracowników
Punktualny. Z doświadczeniem. Umiejętności się zgadzają. Wszystko wydawało się super, więc zatrudniłeś go bez wahania. Tymczasem po miesiącu…okazuje się, że nowy pracownik nie wyrobił się przynajmniej z połową zadań, nie mówiąc już o tym, by cokolwiek było zrobione dobrze. Zastanawiasz się, dlaczego wciąż Cię to spotyka?
CzytajZarządzanie zespołem
Pracownik pracownikowi wilkiem, czyli – UWAGA – konflikt w firmie!
Anka z impetem trzasnęła drzwiami i oparła się o ścianę. „Co za cholerny dupek! Nigdy nie przyzna się do błędu, chociaż to w jego zasranym interesie jest kontrolowanie magazynu! Później wychodzą takie kwiatki. I na kim klient się wyżywa? Oczywiście, że na mnie. Palant!”. Myśli kotłowały się w jej głowie, gdy szła do swojego biura.
CzytajEfektywność Zarządzanie zespołem
4 błędy w pracy zdalnej, które zabijają efektywność Twoich pracowników
Świat się zmienił, i czy tego chcesz, czy nie, trudno będzie wrócić do tego, co kiedyś. Praca zdalna nie zniknie nagle po ustaniu pandemii – zbyt wielu ma teraz zwolenników. Ale mam też dla Ciebie dobrą wiadomość. Tryb zdalny, odpowiednio zorganizowany, może być dla Twojej firmy najlepszym rozwiązaniem.
CzytajZarządzanie zespołem
3 błędy, przez które nie dogadujesz się z młodymi pracownikami
No i znowu to samo. Śmieci – niewyrzucone. Kubki – nieumyte. Niektóre już zdążyły pokryć się obrzydliwie zielonkawo-szaro-czarną pleśnią. Fuuuj… ISTNY SAJGON. A w tym wszystkim Ty. Zastanawiasz się, po cholerę Ci tacy pracownicy. Młode to to takie, zrobić nic porządnie nie potrafi, a zarabiać to by chciało kokosy! I wieczne pretensje.
CzytajZarządzanie zespołem
Podwyżka dla pracownika – motywator czy gwóźdź do trumny, który sam sobie wbijasz?
Mój pracownik dostał kolejną podwyżkę. On się cieszył i ja też. W końcu oddawałem tę część swojej pracy, której szczerze nienawidziłem. I to komuś, komu ufam. W życiu bym się nie spodziewał, że tak mi się odpłaci...
CzytajZarządzanie zespołem Rekrutacja
Czy Ty też uważasz, że to są najważniejsze cechy dobrego pracownika?
Cechy dobrego pracownika – kto nie chciałby ich znać! Gdyby istniał jeden określony wzór na człowieka, który nigdy Cię w firmie nie zawiedzie, albo właśnie spis jego cech, można byłoby przyłożyć go jak nakładkę do kandydata do pracy i sprawa udanej rekrutacji byłaby załatwiona. Chwila, a może można to zrobić?
CzytajZarządzanie zespołem Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Przywództwo i oszukiwanie samego siebie, The Arbinger Institute – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Jeśli wydaje Ci się, że nie masz wpływu na to, że Twoi pracownicy kombinują, zamiast pracować, Twoje dzieci doprowadziły sztukę zdawkowych odpowiedzi do perfekcji, Ty dajesz z siebie wszystko, a inni tego nie doceniają... to masz rację – wydaje Ci się.
CzytajZarządzanie zespołem Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Leadershift. Przemiana przywództwa, czyli 11 kroków, które musi przejść każdy lider, John C. Maxwell – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
A więc mówisz, że chciałbyś dowiedzieć się czegoś na temat przywództwa? Że szukasz sposobu na to, aby Twój zespół był prowadzony „lepiej”, „mądrzej”, po prostu „bardziej”?
Czytaj