Artykuły z kategorii:
Wywiady

Wywiady

Własna firma? Brzmi świetnie! – wywiad z Beatą Kawką

Beata Kawka od ponad 13 lat prowadzi, wraz ze wspólniczką Iloną Czech-Kłoczewską, własną firmę – Film Factory Studio. „Brzmi świetnie!” to slogan ich studia nagrań, ale te słowa oddają też idealnie klimat, jaki wspólniczki stworzyły w swojej firmie. Zresztą, posłuchajcie sami!

Czytaj

Wywiady

Lubię robić rzeczy niemożliwe – wywiad z Andżeliką Piechowiak

Wszystko zaczęło się… od marzenia – najpierw o studiach aktorskich, później o pracy w filmie, teatrze, telewizji. W najgorętszym okresie kariery Andżelika Piechowiak zamarzyła o własnym biznesie, który zabezpieczy ją finansowo, na wypadek gdyby telefon z propozycjami przestał dzwonić.

Czytaj

Wywiady

„Chcę mieć wolny czas i firmę, która w tym czasie na mnie zarabia” – wywiad z Łukaszem Foltynem

Lakiernik samochodowy to nie tylko zawód. By nim zostać, trzeba być po trosze artystą. Pasja, która narodziła się w dzieciństwie, stała się sposobem na życie Łukasza Foltyna, właściciela Fytlon Garage w Kielcach.

Czytaj

Wywiady

Jeśli nie możesz pracować w parku rozrywki, zamień w park rozrywki swoje miejsce pracy – wywiad z Michałem Kosmalą

Gry nie są tylko dla oderwanych od życia freaków! Uczą współdziałania w zespole, czytania między wierszami, przegrywania, przewidywania, konsekwencji, rachunku prawdopodobieństwa. Ale gry mogą uczyć nie tylko dzieci i młodzież, lecz także przedsiębiorców!

Czytaj

Wywiady

„Firma nam się rozrosła i mam poczucie, że po części jest to zasługa Programu Rozwoju” – wywiad z Magdaleną Świtoń

Magdalena Świtoń przyznaje, że na początku istnienia Dual Coloru borykała się z problemami typowymi dla małych firm. W rozmowie z nami wyjaśnia, dlaczego w jej przypadku milowym krokiem było wprowadzenie procedur, zmiana podejścia do rekrutacji i… rezygnacja z niektórych zleceń.

Czytaj

Wywiady

W kuchni jest najlepsza zabawa! – wywiad z Karolem Okrasą

Najbardziej znany i lubiany polski kucharz. Z nazwiska uczynił wizytówkę, a ze swojej pracy misję. W telewizyjnej „Kuchni z Okrasą” uczył laików gotować po mistrzowsku, w „Smakach czasu” zachęcał gwiazdy do odkrywania kulinarnych wspomnień i fascynacji, a „łamiąc przepisy” od ponad dekady, inspiruje wszystkich do zabawy ze smakiem.

Czytaj

Wywiady

„Sport uczy, że problem to tylko etap przejściowy” - wywiad z Radosławem Przytulskim

Radosław Przytulski to mistrz Polski w judo kata i członek kadry narodowej. Kiedy opowiada o swojej firmie, trudno uwierzyć, że długo widział się tylko w roli etatowca. Dziś w swoim klubie Sekcja Sport oferuje zajęcia z różnych dyscyplin, na które uczęszcza 600 uczniów, zatrudnia kilkunastu trenerów i spokojnie planuje dalszy rozwój.

Czytaj

Wywiady

Jung-off-ska, Pippi i spółka – wywiad z Edytą Jungowską

Cechuje ją pasja, odwaga, bezkompromisowość i przewrotne poczucie humoru. Zupełnie jak… Pippi Pończoszankę, jej literacką bohaterkę z dzieciństwa. I to właśnie jej Edyta Jungowska – którą pokochaliśmy za rolę siostry Bożenki w serialu Na dobre i na złe i Judyty w Ja wam pokażę! – zawdzięcza swój drugi zawód.

Czytaj

Wywiady

„Nie jestem w stanie zliczyć klientów, którzy przychodzą do mnie, bo ktoś nie odbierał od nich telefonu” – wywiad z Magdaleną Szyłko

Od pójścia na żywioł po świadome prowadzenie usystematyzowanej firmy z ambitnymi planami rozwoju. Taką drogę przeszła Magdalena Szyłko, która od 17 lat, wraz z mężem, prowadzi biuro projektowe DSD Architekci.

Czytaj

Wywiady

„Tworzę świat ze swojej wyobraźni” – wywiad z Ewą Minge

Nie czuje się projektantką mody – mimo że jej nazwisko oraz modowe kolekcje znane są fashionistom na całym świecie, a w kreacjach sygnowanych logo Eva Minge pokazują się na czerwonych dywanach największe światowe gwiazdy. „Urodziłam się, żeby stworzyć świat ze swojej wyobraźni. Świat jak z bajki, kolorowy, piękny, czarodziejski” – mówi Ewa Minge. Jak to przekłada się na jej biznes?

Czytaj