Blog Coraz Lepszej Firmy

Rekrutacja

Ten błąd podczas rozmowy kwalifikacyjnej może Cię sporo kosztować. Obejrzyj WIDEO z cyklu BIZNESOWY QUIZ #6

Zatrudniasz nowego pracownika. Na rekrutacji miałeś wrażenie, że to strzał w dziesiątkę, perełka wśród kandydatów, że wreszcie zyskasz prawdziwe wsparcie. Ale po kilku miesiącach okazuje się, że zamiast wsparcia masz na głowie prawdziwą katastrofę!

Czytaj

Efektywność

Ile pieniędzy wyrzucasz codziennie do śmietnika? Obejrzyj wideo: BIZNESOWE ABC #5

Sprawdź, w jaki sposób marnujesz najwięcej pieniędzy, a potem koniecznie dowiedz się, jak zamiast tego zacząć oszczędzać – minuta po minucie, złotówka po złotówce. Pospiesz się. Zegar tyka...

Czytaj

Wywiady

Własna firma? Brzmi świetnie! – wywiad z Beatą Kawką

Beata Kawka od ponad 13 lat prowadzi, wraz ze wspólniczką Iloną Czech-Kłoczewską, własną firmę – Film Factory Studio. „Brzmi świetnie!” to slogan ich studia nagrań, ale te słowa oddają też idealnie klimat, jaki wspólniczki stworzyły w swojej firmie. Zresztą, posłuchajcie sami!

Czytaj

Strategia Sprzedaż

Cierpliwość się opłaca. Obejrzyj WIDEO z cyklu Biznesowy Szach-Mat #3. Wideoblog Pawła Królaka

Wielu graczy, szczególnie tych początkujących, chciałoby dać od razu mata – najlepiej w pierwszym ruchu. Jak to się kończy? Gdy taki gracz trafi na kogoś bardziej doświadczonego, to zwykle zostaje srogo ukarany. Bo szachy to nie jest gra o to, kto pierwszy zaatakuje, tylko o to, kto będzie miał lepszą pozycję i będzie umiał ją wykorzystać.

Czytaj

Strategia Zarządzanie zespołem

Pracownicy jak pionki na szachownicy? Obejrzyj WIDEO z cyklu Biznesowy Szach-Mat #2. Wideoblog Pawła Królaka

Wielu początkującym szachistom wydaje się, że pionki to najmniej istotne elementy w szachach. Że tylko zajmują miejsce na szachownicy i pierwsze, co trzeba zrobić, rozpoczynając partię, to szybko je odsunąć, żeby do gry mogły wejść te „prawdziwe” figury.

Czytaj

Inspiracje

Przeżył kilka końców świata. Dzisiaj nie boi się żadnego wyzwania. Paweł Szczepaniak – firma SZCZEPANIAK stomatologia

Prowadzenie firmy bywa bardzo trudne. Wielu przedsiębiorców traci przez to zdrowie, rodzinę albo radość życia. Bohatera naszego kolejnego reportażu Pawła Szczepaniaka, też przytłoczyły problemy i wyzwania biznesowe. Organizm dawał znać, że to za dużo.

Czytaj

Wywiady

Lubię robić rzeczy niemożliwe – wywiad z Andżeliką Piechowiak

Wszystko zaczęło się… od marzenia – najpierw o studiach aktorskich, później o pracy w filmie, teatrze, telewizji. W najgorętszym okresie kariery Andżelika Piechowiak zamarzyła o własnym biznesie, który zabezpieczy ją finansowo, na wypadek gdyby telefon z propozycjami przestał dzwonić.

Czytaj

Strategia

Gambit w Twojej firmie – obejrzyj WIDEO z cyklu Biznesowy Szach-Mat #1. Wideoblog Pawła Królaka

Szachista, który wykonuje gambit, podejmuje ryzyko – rezygnuje z jednej lub kilku bierek po to, aby uzyskać przewagę w innym miejscu, by doprowadzić do większej aktywności pozostałych figur. A jak to się ma do biznesu?

Czytaj

Inspiracje

Kiedyś stał bezradnie przed ścianą. Dziś z łatwością pokonuje wszystkie biznesowe wyzwania. Michał Żółtowski – firma MOZO

Praca po 20 godzin na dobę, stres, zapominanie o własnym zdrowiu. Czy przypadkiem czegoś Ci to nie przypomina, Drogi Przedsiębiorco? Dla Michała Żółtowskiego takie prowadzenie firmy skończyło się… szpitalem. A jaką Ty płacisz cenę?

Czytaj

Zarządzanie zespołem

Co najbardziej motywuje pracowników do pracy?

Pieniądze to ważny czynnik motywacyjny, ale… nie jedyny. Uczciwe wynagrodzenie to po prostu podstawa, jak oddychanie. Ale by pracownicy, czuli się naprawdę zmotywowani, potrzebujesz czegoś więcej. I tu mam dla Ciebie świetną wiadomość: to COŚ zwykle nic nie kosztuje.

Czytaj