Artykuły autorstwa:
Paulina Pietrzak-Jaworska

Specjalistka w dziedzinie content marketingu i mediów społecznościowych, która w "wolnej chwili" znajduje jeszcze czas na projektowanie graficzne i tłumaczenia. Pasjonuje się podróżami, językami obcymi i ogrodnictwem. Czasem lubi pobiegać lub zmalować coś fajnego (dosłownie i w przenośni).

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Metoda lean startup, Eric Ries – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Start nowego biznesu – bez względu na to, czy będzie to start-up technologiczny, czy hurtownia warzyw – to zawsze gra w ruletkę. No chyba że masz za sobą lekturę książki Metoda lean startup autorstwa Erica Riesa. A jeśli nie masz, to potraktuj ten artykuł jako znak, że pora to zmienić – oczywiście jeśli myślisz poważnie o swoim biznesie.

Czytaj

Zarządzanie zespołem Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Drive, Daniel H. Pink – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Drive autorstwa Daniela H. Pinka to jedna z tych książek, po przeczytaniu których zaczynasz zastanawiać się, dlaczego – do jasnej Anielki – od lat stoisz nad swoimi pracownikami z kijem i marchewką. Czasy mikrozarządzania w biznesie mamy już przecież dawno za sobą. Pozwól, że opowiem Ci, jak możesz to zrobić.

Czytaj

Zarządzanie zespołem Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu, Andrzej Jacek Blikle – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Gdyby ktoś wpadł kiedyś na pomysł nakręcenia filmu o Andrzeju Bliklem, byłaby to historia w klimacie „Szeregowca Ryana” i „Wilka z Wall Street”.

Czytaj

Sprzedaż Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Nie nauczysz dziecka jazdy na rowerze podczas prelekcji. Siedem kroków innowacyjnej sprzedaży według systemu Sandlera, David H. Sandler, David Mattison – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

W jednym z początkowych rozdziałów autorzy przytaczają przykład nauki jazdy na rowerze. Być może już tego nie pamiętasz, ale początki bywają trudne – są pełne irytacji, upadków i siniaków – ale nie ma odwrotu, trzeba wstać i iść (a właściwie to jechać) naprzód. Sytuacja wygląda analogicznie w przypadku procesu sprzedażowego.

Czytaj

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Porozumienie bez przemocy. O języku życia Marshall B. Rosenberg – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Mówiąc najprościej, porozumienie bez przemocy jest sposobem komunikacji, w którym rozmówcy skupiają się na obserwowaniu siebie nawzajem i na definiowaniu swoich emocji. Nie ma tu miejsca na osądy, przewracanie oczami i niecierpliwe westchnienia. Po co to wszystko?

Czytaj

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Zwinnologia. Innowacyjne podejście do zarządzania zmianą, Jarosław Rubin, Wiesław Grabowski, Marek Naumiuk – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Już na pierwszy rzut oka Zwinnologia obiecuje konkrety – na okładce widnieje obietnica opowieści o dokładnie 55 praktycznych narzędziach Agile. A później jest jeszcze lepiej.

Czytaj

Strategia Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Sedno strategii. Jak lider może stać się strategiem, Richard P. Rumelt – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Gdyby porównać firmy do barów, to pracownicy dostawaliby na dobry początek dnia drinka składającego się z wizji, misji i celów zawodowych na najbliższe pół roku. A wszystko to oczywiście pięknie przyozdobione wisienką o smaku strategii biznesowej.

Czytaj

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Liczby się liczą. Data storytelling, czyli jak opowiadać o danych, Chip Heath, Karla Starr – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Nie odkryję Ameryki, kiedy powiem Ci, że liczby nie są sexy. Prezentowanie danych podczas spotkania z klientem albo podsumowania kwartalne w księgowości są po prostu tak samo wciągające jak czeskie filmy. Na szczęście istnieją słowniki.

Czytaj

Marketing Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Pisz. Publikuj. Działaj, Klaudyna Maciąg – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Być może myślisz sobie teraz, że do stworzenia wciągającego contentu wystarczy mieć cel i trzymać się go przez cały proces pisania. No cóż, gdyby copywriting działał w ten sposób, to świat byłby piękniejszy. W rzeczywistości – i potwierdza to Klaudyna Maciąg – należy zacząć od wyrobienia w sobie nawyku pisania.

Czytaj

Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

Tworzenie modeli biznesowych, Alexander Osterwalder, Yves Pigneur – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy

W życiu każdego przedsiębiorcy (albo po prostu osoby zainteresowanej tematem) przychodzi taki moment, że chciałby nauczyć się trochę więcej na temat tego, jak funkcjonuje biznes. Jeśli akurat znajdujesz się w takim punkcie, sięgnij po publikację Tworzenie modeli biznesowych autorstwa Alexandra Osterwaldera i Yvesa Pigneura.

Czytaj