Artykuły autorstwa:
Paulina Pietrzak-Jaworska
Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Metoda lean startup, Eric Ries – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Start nowego biznesu – bez względu na to, czy będzie to start-up technologiczny, czy hurtownia warzyw – to zawsze gra w ruletkę. No chyba że masz za sobą lekturę książki Metoda lean startup autorstwa Erica Riesa. A jeśli nie masz, to potraktuj ten artykuł jako znak, że pora to zmienić – oczywiście jeśli myślisz poważnie o swoim biznesie.
CzytajZarządzanie zespołem Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Drive, Daniel H. Pink – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Drive autorstwa Daniela H. Pinka to jedna z tych książek, po przeczytaniu których zaczynasz zastanawiać się, dlaczego – do jasnej Anielki – od lat stoisz nad swoimi pracownikami z kijem i marchewką. Czasy mikrozarządzania w biznesie mamy już przecież dawno za sobą. Pozwól, że opowiem Ci, jak możesz to zrobić.
CzytajZarządzanie zespołem Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu, Andrzej Jacek Blikle – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Gdyby ktoś wpadł kiedyś na pomysł nakręcenia filmu o Andrzeju Bliklem, byłaby to historia w klimacie „Szeregowca Ryana” i „Wilka z Wall Street”.
CzytajSprzedaż Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Nie nauczysz dziecka jazdy na rowerze podczas prelekcji. Siedem kroków innowacyjnej sprzedaży według systemu Sandlera, David H. Sandler, David Mattison – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
W jednym z początkowych rozdziałów autorzy przytaczają przykład nauki jazdy na rowerze. Być może już tego nie pamiętasz, ale początki bywają trudne – są pełne irytacji, upadków i siniaków – ale nie ma odwrotu, trzeba wstać i iść (a właściwie to jechać) naprzód. Sytuacja wygląda analogicznie w przypadku procesu sprzedażowego.
CzytajObowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Porozumienie bez przemocy. O języku życia Marshall B. Rosenberg – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Mówiąc najprościej, porozumienie bez przemocy jest sposobem komunikacji, w którym rozmówcy skupiają się na obserwowaniu siebie nawzajem i na definiowaniu swoich emocji. Nie ma tu miejsca na osądy, przewracanie oczami i niecierpliwe westchnienia. Po co to wszystko?
CzytajObowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Zwinnologia. Innowacyjne podejście do zarządzania zmianą, Jarosław Rubin, Wiesław Grabowski, Marek Naumiuk – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Już na pierwszy rzut oka Zwinnologia obiecuje konkrety – na okładce widnieje obietnica opowieści o dokładnie 55 praktycznych narzędziach Agile. A później jest jeszcze lepiej.
CzytajStrategia Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Sedno strategii. Jak lider może stać się strategiem, Richard P. Rumelt – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Gdyby porównać firmy do barów, to pracownicy dostawaliby na dobry początek dnia drinka składającego się z wizji, misji i celów zawodowych na najbliższe pół roku. A wszystko to oczywiście pięknie przyozdobione wisienką o smaku strategii biznesowej.
CzytajObowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Liczby się liczą. Data storytelling, czyli jak opowiadać o danych, Chip Heath, Karla Starr – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Nie odkryję Ameryki, kiedy powiem Ci, że liczby nie są sexy. Prezentowanie danych podczas spotkania z klientem albo podsumowania kwartalne w księgowości są po prostu tak samo wciągające jak czeskie filmy. Na szczęście istnieją słowniki.
CzytajMarketing Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Pisz. Publikuj. Działaj, Klaudyna Maciąg – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Być może myślisz sobie teraz, że do stworzenia wciągającego contentu wystarczy mieć cel i trzymać się go przez cały proces pisania. No cóż, gdyby copywriting działał w ten sposób, to świat byłby piękniejszy. W rzeczywistości – i potwierdza to Klaudyna Maciąg – należy zacząć od wyrobienia w sobie nawyku pisania.
CzytajObowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Tworzenie modeli biznesowych, Alexander Osterwalder, Yves Pigneur – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
W życiu każdego przedsiębiorcy (albo po prostu osoby zainteresowanej tematem) przychodzi taki moment, że chciałby nauczyć się trochę więcej na temat tego, jak funkcjonuje biznes. Jeśli akurat znajdujesz się w takim punkcie, sięgnij po publikację Tworzenie modeli biznesowych autorstwa Alexandra Osterwaldera i Yvesa Pigneura.
Czytaj