Artykuły z kategorii:
Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Marketing Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy, Scientific advertising, Claude Hopkins
Claude Hopkins to taki trochę Stanisław Lem reklamy. Od pierwszego wydania jego Scientific advertising minęły równo 94 lata, ale mam wrażenie, że przesłanie tam zawarte – zupełnie jak u mojego ulubionego polskiego noblisty – nadal można śmiało odnosić do współczesnych nam czasów… Chociaż nie, nie można, a trzeba.
CzytajObowiązkowe lektury przedsiębiorcy Inspiracje
Manipulacja odczarowana! 777 skutecznych technik wpływu, Marek Skała – obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
„Mani” to „ręka”, a „pulus” to „pełny, kontrolowany”. Manipulacja to nic innego, jak kompleksowy i kontrolowany wpływ na sytuację i utrzymywanie tej kontroli w rękach. Własnych.
CzytajObowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy: The Dip – Seth Godin
Wszystko, co nowe w życiu, jest zwykle ekscytujące. No, przynajmniej do czasu, aż opanujesz to na tyle, aby móc nazywać się „w miarę zaawansowanym”. Wtedy Twój stan początkowej euforii przepoczwarza się najczęściej w poczucie wszechogarniającego braku motywacji… Seth Godin określił to miejsce jako „The Dip” – czyli „Dołek” – i opisał w swojej książce pod tym samym tytułem.
CzytajObowiązkowe lektury przedsiębiorcy Inspiracje
Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy, Psychologia konfliktów, Stanisław Chełpa, Tomasz Witkowski
Jaki jest właściwy sposób podchodzenia do konfliktów? Czy istnieje w ogóle coś takiego jak „właściwy sposób” w tym przypadku? Jak powinieneś je traktować, skoro już samo słowo „konflikt” wywołuje raczej negatywne skojarzenia – to coś burzliwego, gniewnego, trudność, z którą musisz się zmierzyć.
CzytajMarketing Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy, Ogilvy o reklamie w epoce cyfrowej, Miles Young
Książka Davida Ogilvy’ego Ogilvy o reklamie to branżowy klasyk. Niestety, nieco zakurzony klasyk – bo od jego premiery na świecie pojawił się Facebook, Google, Amazon i paru innych gigantów, którzy od lat napędzają cyfrową rewolucję. Na szczęście na horyzoncie pojawił się Miles Young z odkurzaczem.
CzytajEfektywność Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Atomowe nawyki – książka dla tych, którzy chcą rzucić swoją branżę na kolana
Sięgnąłem po nią bez entuzjazmu. Tymczasem okazała się idealną lekturą na początek roku, czyli na ten czas, kiedy każdemu się wydaje, że może góry przenosić. Dzięki tej książce postanowisz zrobić ze swoim życiem coś prostego – a równocześnie szalenie trudnego. Jak to możliwe, skoro jedno przeczy drugiemu?
CzytajObowiązkowe lektury przedsiębiorcy Inspiracje
Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy, Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google, Scott Galloway
Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google nie pasuje do szuflady z napisem „większość książek o biznesie”. To wciągająca opowieść o czterech jeźdźcach Apokalipsy, którzy wynieśli konsumpcjonizm na zupełnie nowy – boski – poziom i sprawili, że współcześni ludzie „modlą się” z oczami zwróconymi w dół.
CzytajObowiązkowe lektury przedsiębiorcy Inspiracje
Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy, Innowatorzy. O tym, jak grupa hakerów, geniuszy i geeków wywołała cyfrową rewolucję, Walter Isaacson
„Grupa hipisów – chociaż niektórzy nazwą ich »geniuszami«, »hakerami« lub »geekami« – skrzyknęła się, żeby na przestrzeni stulecia wykręcić cały świat do góry nogami”.
CzytajObowiązkowe lektury przedsiębiorcy Inspiracje Finanse
Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy, Umysł miliardera. 20 zasad bogactwa i sukcesu najbogatszych ludzi świata, Rafael Badziag
Czy potrafisz sobie wyobrazić, ile to jest miliard dolarów? To 10 TON banknotów studolarowych! Każdy przedsiębiorca, który udziela rad w tej książce, stworzył wartość równą wielokrotności tej sumy. Czy warto uczyć się od tych ludzi?
CzytajStrategia Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy
Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy, Sztuka strategii. Teoria gier w biznesie i życiu prywatnym, Avinash Dixit, Barry Nalebuff
Co najmniej kilka razy w ciągu dnia stajesz w obliczu sytuacji wymagających strategicznego myślenia. Jasne, że możesz rzucić monetą i zdać się na los, ale czy nie lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i świadomie starać się wygrać tę życiową grę?
Czytaj