Artykuły z kategorii:
Finanse
Strategia Finanse
Jak NIE ciąć kosztów w kryzysie? Oto 6 najgłupszych błędów, jakie możesz popełnić
Wycinanie wydatków nie jest ani przyjemne, ani łatwe, zwłaszcza wtedy, kiedy wpływa na życie Twoich pracowników, ale nie tylko wtedy. Dylematy i kłopoty pojawiają się niemal na każdym kroku. Przed Tobą wiele trudnych decyzji, ale nie możesz ich uniknąć.
CzytajPrawo biznesu Finanse
Z tarczą czy na tarczy – o co chodzi w tarczy antykryzysowej?
Po długim okresie powstawania wzajemnie wykluczających się kolejnych wersji ustawy mającej wspomóc przedsiębiorców dotkniętych kryzysem – w końcu mamy ostateczną wersję tego dokumentu. Postarajmy się wyłowić z niego informacje, które będą przydatne dla przedsiębiorców – zwłaszcza tych, których bezpośrednio dotknęło zamieszanie związane z koronawirusem.
CzytajFinanse
Jak nie stracić płynności finansowej – 3 kroki, które powinien zrobić każdy przedsiębiorca w kryzysie
Wiesz, że przed utratą płynności finansowej tylko Ty sam możesz się obronić. Dobra wiadomość jest taka, że rzeczywiście możesz zrobić bardzo wiele, by się uratować. Pozwól, że opowiem Ci o 3 absolutnie niezbędnych krokach, które uratowały moją firmę, a teraz, jeśli zechcesz, mogą pomóc również Twojej.
CzytajStrategia Finanse
7 porad od Coraz Lepszego Szefa dla przedsiębiorców, których dotknął kryzys
Sytuacja, w której znaleźliśmy się z powodu koronawirusa, zaboli nas wszystkich. Gospodarka to bowiem sieć naczyń połączonych. W swojej biznesowej „karierze” przechodziłem przez kilka potężnych kryzysów i to niezwykle dużo mnie nauczyło. W związku z tym chcę się z Tobą podzielić kilkoma poradami.
CzytajPrawo biznesu Finanse
Zmiany w przepisach, które zainteresują każdego, komu kontrahent zalega z płatnością
Od nierychliwego kontrahenta, który zwleka z opłaceniem faktury, możesz się domagać nie tylko odsetek za czas opóźnienia, lecz również rekompensaty za koszty odzyskiwania należności. Ale to nie wszystko. Sprawdź, jak zmieniły się przepisy i jakie masz prawa.
CzytajFinanse
Rentowność firmy – 3 zasady, które pomogą Ci ją osiągnąć
W poprzednim artykule wyjaśniłem, czym jest próg rentowności i jakie korzyści wynikają z jego wyznaczenia. Dziś postaram się odpowiedzieć na pytanie: „Co należy robić, żeby firma stała się rentowna?”. Skupię się na 3 głównych zasadach prowadzących do osiągnięcia rentowności, opisanych przez przedsiębiorcę Chrisa Guillebeau w książce Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji.
CzytajFinanse
Co to jest próg rentowności i jak go wyznaczać?
Jednym z kluczowych wyzwań, przed którymi stoi niemal każdy przedsiębiorca i menedżer, jest wyznaczenie progu rentowności dla swojej firmy. Korzyści wynikających z ustalenia BEP (ang. Break-even Point) jest wiele. Konsekwencji wynikających z jego pominięcia również nie brakuje, dlatego warto zatrzymać się na chwilę przy tym podstawowym narzędziu oceniania biznesu.
CzytajMarketing Finanse
Jak promować firmę przy niskim budżecie lub nie mając go wcale?
Kiedyś było łatwiej. Wystarczyło nazwisko w książce telefonicznej i zlecenia „same” wpadały. Wystarczył dobry produkt, a klienci „sami” przychodzili. Dziś… nic nie jest za darmo!
CzytajFinanse
Ubezpieczenie firmowego auta – czy tylko duży może więcej?
Jeśli jesteś przedsiębiorcą, a Twoja firma posiada przynajmniej 6 pojazdów (posiadających dowód rejestracyjny), to ten artykuł z pewnością przyniesie Ci wymierne korzyści. Dlaczego? Bo wyjaśniam w nim, że możesz być traktowany przez ubezpieczyciela jak duża firma, dla której przygotowuje się specjalne rozwiązania w kwestii ubezpieczeń komunikacyjnych.
CzytajObowiązkowe lektury przedsiębiorcy Inspiracje Finanse
Obowiązkowe lektury przedsiębiorcy, Umysł miliardera. 20 zasad bogactwa i sukcesu najbogatszych ludzi świata, Rafael Badziag
Czy potrafisz sobie wyobrazić, ile to jest miliard dolarów? To 10 TON banknotów studolarowych! Każdy przedsiębiorca, który udziela rad w tej książce, stworzył wartość równą wielokrotności tej sumy. Czy warto uczyć się od tych ludzi?
Czytaj