Artykuły autorstwa:
Agnieszka Kozak

Psycholog, trenerka komunikacji (NVC), psychoterapeutka. Wierzy, że to, co mówimy i jak mówimy, kształtuje relacje zarówno ze sobą, jak i z innymi. Tworzy i wdraża programy rozwojowe oparte na idei Porozumienia bez Przemocy.

Współautorka książek: Dogadać się z innymi. Porozumienie bez przemocy nie tylko w życiu organizacji; Dogadać się z nastolatkiem. Szacunek i dojrzałość w relacji; Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie.

Wartości, które ceni, to zaufanie, szczerość i akceptacja. Marzy o świecie, w którym ludzie będą umieli się zrozumieć i porozumieć. Prowadzi swój kanał na YouTubie. Więcej informacji na stronie: https://agnieszkakozak.pl.

Inspiracje

Jak zdjąć klątwę pt. „nic mi się nie udaje” i zamienić swoje działania w sukces?

Składamy się ze słów, które wypowiadają o nas inni. To, co o sobie słyszymy, staje się scenariuszem naszego życia, czymś w rodzaju skryptu zapisanego w umyśle i nieświadomie realizowanego. Choć świadomie chcielibyśmy być ludźmi sukcesu i żyć pełnią życia, to skrypty są jak pułapka, w którą wpadamy każdego dnia.

Czytaj

Inspiracje

Jak uniknąć agresji słownej, gdy gotujesz się w środku?

W relacjach zwykle mamy jakieś oczekiwania odnośnie ludzi, na przykład, co do tego, że zachowają się oni w określony sposób. Jeżeli przychodzę punktualnie na spotkanie, to chcę, aby druga strona również była o czasie. To trochę tak, jakbyśmy chcieli, żeby wszyscy zachowywali się tak samo jak my.

Czytaj

Work-life balance

Pasjonat czy pracoholik – kim tak naprawdę jesteś?

Pasjonat ma życie. W przeciwieństwie do pracoholika. Pracoholizm to rodzaj uzależnienia psychicznego, objawiającego się obsesyjną i wewnętrzną potrzebą ciągłego wykonywania pracy kosztem innych czynności, również rodziny, snu i odpoczynku.

Czytaj

Zarządzanie zespołem Inspiracje

Zabójca relacji w firmie – ocenianie innych

Być może słyszysz czasami od pracowników, że uważają Cię za zbyt surowego albo za mało konsekwentnego, zbyt miłego, albo może za nieprzyjemnego w kontakcie, lub zbyt emocjonalnego… Niezależnie od tego, które z tych zdań dociera do Twoich uszu, to oceny pod Twoim adresem jakoś Cię dotykają, złoszczą, a może nawet czasami wywołują oburzenie, „że ludzie robią takie rzeczy”. Zależy Ci na tym, by to zmienić?

Czytaj

Zarządzanie zespołem

Docenienie pracowników – neurologiczne paliwo, dzięki któremu zyskasz zmotywowanych ludzi

Prowadzisz firmę, w którą wkładasz całe swoje serce. Bardzo chciałbyś, żeby wszyscy, którzy z Tobą pracują, mieli taką samą motywację do pracy – by traktowali tę firmę jak swoją. Bywasz jednak rozczarowany, kiedy widzisz, że oni nie chcą oddać swojego serca na rzecz budowania z Tobą organizacji. Chcesz to zmienić?

Czytaj

Zarządzanie zespołem

Zaufanie jako kapitał efektywności w zespole

Zdecydowałeś się zatrudnić nowego menedżera albo awansowałeś na to stanowisko kogoś z zespołu i prawdopodobnie liczyłeś, że to rozwiąże wiele Twoich problemów. Tymczasem pojawiają się kolejne wyzwania. Nowy szef może wzbudzać różne emocje – lęk, obawy i napięcie, które obniżają efektywność działania zespołu. Chcesz tego uniknąć?

Czytaj